Bir bebek bekliyorsunuz. Hamileyken o büyük güne ait herşeyleri planlıyorsunuz; Kliniğe giderken giyeceğiniz kıyafet, saçınız, tırnaklarınız ve doğumdan çıktıktan sonra giyeceğin gecelik, odanız,yatağınız, yatak takımlarınız, bebeğinizin beşiği, bebeğinizin giyecekleri, ziyaretçilerinize ikram edilecek şekeriniz şerbetiniz, hatta odanızın dekorasyonu ve kapınızın süsü için bile çok düşündüzüz tasarladınız ve nihayet bebeğinize belki bebeklerinize kavuştunuz: Kutlarım!

 

Özendiniz, çok düşündünüz, sevgili biricik bebeğinizin ilk giyecekleri, ilk bezleri hepsi tamam.Siz araştırdınız ve hekiminizin ebeveynlerinizin tavsiye ettiiklerini değerlendirip hayalinizi kurduğunuz doğuma ve nihayetinde bebeğe ailenizin biricik üyesine kavuştunuz, kollarınızda tutuyorsunuz. Tebrikler!   

 

Hamile diye nitelenen sıfatınız klinikten eve dönmeden değişiyor; Lohusa!

 

Aşkınızın meyvesi  kucağınızda eve dönüyorsunuz. Artık yanınızda bebek hemşireleri yok, bir buton ile çağrırabildiğiniz hekim ve hemşireler ardınızda kaldı.. Ohh nihayetinde evinize dönüyorsunuz. Eşiniz ve aile büyükleriniz yanınızda... bebeğiniz muhtemel kucağınızda ... son bir kaç gündür söylenenler kulağınızda.. ama sizin kafanızda hafifçe sızlayan meme uçlarınız var: şu emzirme işi daha kolay olsaydı keşke diyorsunuz.. Haklısınız, size bir asistan gerek: evinizin konforunda bebeğiniz ve sizin için yepyeni özel bir zaman diliminde çok özel bir muammeleye ihtiyaç duyuyorsunuz.. Evet bebeğiniz için yeni beceriler öğrenmeniz ve geliştirmeniz gerekiyor. Yaşanılan bu büyük olay sizi biraz yordu, dinlenmek ve uyumak istiyorsunuz. Peki, bebeğiniz? 24 saat size ihtiyaç duyuyor. Herkez size bunu hatırlatıyor. Bunları zaten biliyorsunuz ama es geçtikleri; sizin lohusa olduğunuz...bu gerçeği atlıyorlar mı? Oysa siz, en az 6 hafta en çok 2 yıl süren Lohusalık sürecindesiniz.

 

Ve biricik bebeğiniz ilk 6 hafta için yenidoğan olarak adlandırılan ve çok özel bakıma ihtiyaç duyulan periyodunda.. Yardıma ihtiyacınız var; Blog da paylaştıklarım ipucu/püf nokltaları size fayda sağlayacak buna eminim.

 

Yani; Panik yok: Size ve bebeğinize, bu özel zamanlarada destek verecek biri var!  

BURADA BİRİ VAR!!!

blog  yazıları için resmin üzerine tıklayın

Doğumdan Eve Dönüş de Artık Paniğine Gerek Yok!

Tel: 053

Özlem Aslı

Medikal Koç

  • Facebook Clean Grey
  • Twitter Clean Grey
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now